Her zaman yarattığı özel deneyimlerle adından söz ettiren, lezzet tutkunlarının vazgeçilmez adresi Eataly, misafirlerini masalın büyülü dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. 25 Ocak Perşembe günü 19.30-21.30 arasında Eataly’nin yeni pop-up restoranı İksirli Çiftlik’te renkli bir akşam sizi bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan geleneksel Kastamonu mutfağı lezzetlerinden oluşan pop-up restoran İksirli Çiftlik, masalların büyülü dünyasına kayıtsız kalamayanları sihirli bir akşama davet ediyor. Kastamonu mutfağının zengin lezzetleriyle, Anadolu masallarını buluşturan bu çok özel etkinlikte, mutfak sanatıyla anlatı sanatı bir araya geliyor.

Uluslararası hikaye anlatıcılığı merkezi SEİBA’nın anlatıcılarından Şeyda Çevik’in yorumuyla anlatılacak Anadolu masallarında misafirler farklı bir dünyayı keşfederken bir yandan da İksirli Çiftlik’in şefi Evren Deniz ve ekibinin hazırladığı geleneksel Kastamonu lezzetlerini tadacaklar.

İksirli Çiftlik’in başlangıç tabağıyla başlayan menüde, yöresel yaş tarhana çorbası, dana eti ve sebzeden oluşan caba güveci ile birlikte İksirli Çiftlik’in kendi ürettiği siyez bulgurlu pilavın yanı sıra tatlı bir final olarak kızılcık soslu kaşık helva yer alıyor.

Masal kahramanlarının da eşlik edeceği bu lezzet şölenine katılmak için rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

*Etkinlik, bir hikaye anlatımı, bir tabak sunumu şeklinde gerçekleşecektir. 6 yaş üzeri katılımcılar için uygundur.